Wyprawy wędkarskie

Turystyka wędkarska w Polsce staje się ciekawą i bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Zorganizowane wyjazdy na ryby do naszego kraju są bardzo popularne za granicą, a obcokrajowcy chętnie spędzają u nas swój urlop wędkarski. Nasza oferta skierowana jest głównie dla wędkarzy muchowych i spinningowych pochodzących min z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Rosji czyli mówiących po niemiecku lub rosyjsku. Organizujemy dla Państwa wczasy oraz wakacje z przewodnikiem. Jesteśmy pewni, że wasza wędkarska przygoda z nami pozostanie w pamięci na zawsze oraz wzbudzi chęć, aby kolejny raz ją powtórzyć. Z naszą firmą na życzenie odwiedzisz Kraków, a celem podróży będą nurty rzek Dunajca Sanu i Raby.

Grupowe wyjazdy na ryby

Proponujemy Państwu grupowe wyprawy wędkarskie dla miłośników muszkarstwa i spinningu. Nasza oferta jest skierowana dla małych, nie większych niż cztery osoby grup. Uważamy że jeden przewodnik nie może obsługiwać więcej osób. Wyjazdy nasze są doskonale przygotowane, opiekujący się wędkarzami przewodnik jest jednocześnie tłumaczem. Gwarantujemy, że z przewodnikiem nie będą się Państwo nudzić ponieważ wybrane przez niego atrakcje pozwolą zrelaksować się a zaproponowane łowiska pomogą złowić wiele ciekawych okazów ryb. Dużo osób zastanawia się ile kosztuje wycieczka wędkarska, zapewniamy że nasze ceny są bardzo konkurencyjne.

Najlepsze łowiska w południowej Polsce

Wybierając się na wczasy wędkarskie do Polski warto odwiedzić łowiska w południowej części kraju w okolicach Krakowa. Doskonałymi miejscami na taki pobyt są rzeki Dunajec, San oraz Raba. Rzeki te posiadają specjalne odcinki catch & release, na których można łowić wyłącznie na sztuczną muchę.

IMG_9475Dunajec to znakomity punkt do uprawiania wędkarstwa. Znajdziesz tu duże ryby, dziką przyrodę oraz niezapomniane widoki. Rzeka ta charakteryzuje się typowo górskim ustrojem z rwącymi nurtami, głębokimi podmyciami oraz szerokimi płaniami bogatymi w liczne gatunki ryb. Występują tutaj lipienie, pstrągi potokowe oraz legendarne głowacice. Ofertę uzupełniają bardzo piękne odcinki c&r na Białce, Białym Dunajcu i Czarnym Dunajcu. Ciekawym punktem wyprawy jest zwiedzanie zamku Niedzica, zwiedzanie starej unikatowej architektury drewnianej oraz spływ tratwą Przełomem Dunajca.

Bardzo interesującą rzeką jest także San. Pod względem przepływu jest podobny do Dunajca lecz posiada zgoła odmienny charakter. San to rzeka generalnie wolniej płynąca, szersza i płytsza od Dunajca. Spotykamy tu również głębokie doły w których można łowić dochodzące do 20 kg głowacice. Od wielu lat rzeka ta uchodzi za jedno z najlepszych łowisk lipienia. Można tutaj złowić również kapitalne pstrągi potokowe oraz brzany. Zaletą Sanu jest dzikość terenu przez który przepływa oraz częsta okazja do podglądania zwierzyny.

Raba jest rzeką znacznie mniejszą od Dunajca i Sanu. To idealne miejsce dla muszkarzy szukających ciszy, spokoju oraz kameralnego łowienia w bliskości z naturą. Najczęściej łowi się piękne pstrągi potokowe oraz pstrągi tęczowe. Lipienie również nie są rzadkością.

Sezon wędkarski na Dunajcu Sanie i Rabie trwa cały rok. Łowienie uniemożliwia zima kiedy rzeki zamarzają. Najlepszy czas do łowienia przypada na okres od maja do końca października.

Bezpieczeństwo łowienia

Porównując wędkarstwo z innymi formami spędzania wolnego czasu uważane jest ono za względnie bezpieczne hobby. Wiadomo, że podczas łowienia ryb mogą zdarzyć się różnego rodzaju niebezpieczne przygody, jednak przeważnie są to sytuacje, które nie zagrażają życiu i zdrowiu. Wybierając się z nami na wędkarskie wakacje zapewniamy jak najlepsze, a zarazem bezpieczne warunki do łowienia ryb. Każdy uczestnik ma zapewnione pozwolenie na łowienie ryb. Pod naszą opieką gwarantujemy udany wypoczynek w Polsce.

Atrakcje turystyczne i przyrodnicze

4ot145 Udając się z nami na wypoczynek na rybach czekają na Państwa ciekawe atrakcje turystyczne i przyrodnicze. Każdy punkt wyprawy na ryby w Polsce jest bardzo dobrze dopracowany, tak aby pobyt w naszym kraju był przyjemny oraz niezapomniany. Dokładamy wszelkich starań, aby urlop wędkarski był urozmaicony, a uczestniczący w wyjeździe przewodnik zadba o brak nudy i zaprowadzi na bogate w ryby łowiska. Zorganizowane wyprawy grupowe mają atrakcyjne ceny, a jeśli zechcą zobaczyć Państwo filmy z takiej wycieczki znajdują się one tutaj {filmy z wycieczek}. Pewne jest, że oderwiemy was od codziennej rutyny.

Nie zwlekaj – sprawdź już dziś ofertę naszych wypraw wędkarskich na Dunajcu Sanie i Rabie na rok 2022 i 2023!

 © 2023 Salix Alba – FLIEGENFISCHEN IN POLEN, ANGELREISEN, KRAKAU. POKROWCE, TORBY I AKCESORIA WĘDKARSKIE
PA